Tapahtumat ja matkat

Tapahtumat 2020

 

Vapaamuotoiset yhteistapaamiset ilmoitetaan jäsenkirjeessä.

Teemaillat ovat siirtyneet, kunnes virustilanne antaa myöten.

Kevään yleiskokous pidettiin perjantaina 1.5..

Kesäretki Puiseen tehtiin 18.7..

Viron Suomi-seurojen kesäpäivä siirrettiin virustilanteen vuoksi vuoteen 2022, jolloin seuramme täyttää 20 vuotta.

Syksyn yleiskokous pidetään Talumehe Kõrtsissa lauantaina 28.11. klo 17.00.

Pikkujoulut siirretään virustilanteen vuoksi heinäkuulle 2021 :).

Kauneimmat joululaulut siirretään virustilanteen vuoksi.

 

Seuran hallitus pahoittelee tapahtumien perumista/siirtämistä. Virustilanne on kuitenkin tätä kirjoitettaessa (11/2020) siinä vaiheessa, että kaikkea fyysistä kanssakäymistä on toistaiseksi viisasta vähentää minimiin. Sen sijaan kehotamme lisäämään sosiaalista vuorovaikutusta puhelimen ja tietokoneiden avulla. Olkaa aktiivisesti yhteydessä uusiin ja vanhoihin ystäviinne esim. Messengerin, Viberin, Whatsupin ja Facebookin kautta. Pidetään kontakteja yllä ja kehitetään ihmissuhteita!